חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד

(מספר דירוגים: 0 )
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד0 out of 50 based on 0 voters.


 

כל המעוניין להירשם כסטודנט מן המניין באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה השונים בישראל יודע שכל מוסד מציב תנאי קבלה ברורים לכניסה בשעריו ואלה יכולים אף להשתנות משנה לשנה. דרישות המוסדות השונים יכולות לכלול תעודת בגרות מלאה (ואפילו ציונים גבוהים במקצועות מסוימים או מספר יחידות מינימלי במקצועות כגון מתימטיקה, פיזיקה ואנגלית), ציון פסיכומטרי מינימלי, רקע מוגדר בתחומים כמו אדריכלות או מוסיקה וכו'. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד, אפילו כאשר המוסדות מלמדים את אותם הנושאים, ולכן, בבואכם לבחור את מוסד הלימודים שאליו תרצו להרשם, עליכם לבדוק תחילה האם אתם עומדים בתנאי הקבלה או שעליכם ללמוד לימודי השלמה על מנת להיחשב כמועמדים פוטנציאליים ולא להידחות על הסף.

 

כיצד מבררים מהם תנאי קבלה במוסד לימוד?

אפשר לברר תנאי קבלה בדרכים המסורתיות: ליצור קשר עם המוסדות ולברר פרטים, לבדוק בעלוני מידע שהמוסדות מפרסמים וללכת לימים פתוחים ולכנסים. כיום ניתן לבדוק סיכויי קבלה בדרך הרבה יותר קצרה ופשוטה - האינטרנט. כמעט בכל אתר של מוסד לימודים מפורסמים תנאי הקבלה של כל חוג וחוג. רוב תנאי הקבלה יביאו בפניכם ציון משוקלל שהינו שקלול של ציון הבגרות המותאם וציון הפסיכומטרי יחדיו.

כיצד תדעו מה ציון המשוקלל שלכם?

יש לי ציוני תעודת בגרות וציון פסיכומטרי
ראשית עליכם לדעת מהו ציון הבגרות המותאם : לערוך ממוצע של כל יחידות הבגרות עם הפקטורים שניתנים במקצועות השונים: 25 נקודת לציון בחמש יחידות אנגלית, 20 נקודות פקטור במקצוע מוגבר בחמש יחידות וכו'. אם אינכם יודעים מהם הפקטורים חפשו בידיעון של אחת מהאוניברסיטאות או שגילשו לאתר של אוניברסיטת תל אביב המציע מחשבון לחישוב ציון בגרות מותאם , רק תצטרכו להזין את הנתונים האישיים שלכם והוא יעשה עבורכם את השאיר.
כעת תוכלו להיכנס לאתר של אוניברסיטת תל אביב תחת מידע ורישום- בדיקת סיכויי קבלה, שם ניתן להכניס את ציון הבגרות המותאם וציון הפסיכומטרי ומחשבון מיוחד ייחשב עבורכם את הציון המשוקלל. כעת תוכלו לסמן חוגים שמעניינים אותם והתוכנה האוטומטית תיתן לכם רשימה של תוצאות: האם הייתם מתקבלים או לא לפי סמך תנאי הקבלה של השנה האחרונה.
זיכרו - נתונים אלה מתייחסים רק לאוניברסיטת תל אביב, שתנאי הקבלה בה גבוהים יחסית לממוצע הארצי. תוכלו לקחת את הציון המשוקלל שקיבלתם ולבדוק במוסדות אחרים מכיוון שמדובר באותו חישוב.

אין לי ציון פסיכומטרי – אני רוצה לדעת כמה עליי להוציא כדי להתקבל לחוג מסוים?
בדקו מהו הציון המשוקלל הנדרש כדי להתקבל לחוג שמעניין אתכם. כעת הזינו את ציון הבגרות המותאם שלכם למחשבון החישוב המיוחד כפי שהוסבר לעיל. השאירו את הנתון של הפסיכומטרי ריק. כעת המחשבון ייתן לכם ציום פסיכומטרי תיאורטי - זהו הציון הנדרש שעליכם להשיג כדי להגיע לרף הקבלה על סמך ציוני הבגרות שהזנתם. אם חסר לכם ציון הבגרות ויש ציון פסיכומטרי – עקבו אחר אותו היגיון.

בחרתי מוסד לימודים, אך אינני עומד בתנאי הקבלה. מה עליי לעשות?
אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה אין סיבה להרים ידיים. יש בפניכם המון אופציות :

  • ניתן להשתתף באחד מהקורסים בשוק המאמנים את הנבחן לקראת המבחן הפסיכומטרי. אם יש לכם צורך בשיפור ציון באנגלית באופן ספציפי, למשל לשם השגת פטור באנגלית לחוג בספרות אנגלית ניתן לגשת למבחן אמי"ר בו תיבחנו רק על הפרק באנגלית.
  • בידקו את זכאותכם למסלול קבלה של העדפה מתקנת אם אתם חושבים שנתוני הרקע שלכם השפיעו לרעה על סיכויי הקבלה שלכם, כמו למשל מגורים בשכונת מצוקה.
  • ניתן להירשם לחוג אחר באותו מסלול לימוד ולעבור בתום שנה א על סמך הציונים האקדמיים. אם תמיד חלמתם ללמוד רפואה , תוכלו למשל להירשם ללימודי ביולוגיה להוציא ציונים גבוהים בחוג זה ועל סמך ציונים אלה לנסות להתקבל לרפואה.
  • השלמה ושיפור בגרויות. ניתן לשפר בגרויות במקצוע מסוים או בכמה מקצועות שמורידים לכם את הממוצע. לעיתים חלק מתנאי ההשלמה כוללים 5 יחידות מתמטיקה ואז יש צורך לשפר רק בגרות במקצוע אחד. אחת מן האפשרויות הנוחות ביותר להשלמת ידע חסר או ציונים במקצועות השונים היא הלימודים במכינה. המכינות מיועדות להכנתכם לקראת השלב הבא, הלימודים האקדמיים, זאת בהתאם לדרישות מוסדות ומסלולי הלימוד השונים. על מנת להעניק למועמדים את ההכשרה הטובה ביותר, מסוּוגות המכינות השונות על פי תחומי הלימוד או אופי ההשלמות הנדרשות מכם על מנת להתקבל למוסד הלימודים שבו אתם מעוניינים ללמוד בהמשך. על כן תוכלו למצוא גיוון רב בענף המכינות, כאשר כל אחת מהן פונה אל פלח מועמדים מסוים (או יותר) ומציעה לו מסלולי השלמות והקניית מיומנות למידה הרלוונטיים עבורו.

 

 

t5

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק