חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

שפר את סיכוייך למלגה

שפר את סיכוייך למלגה - 4.3 out of 5 based on 3 votes
(מספר דירוגים: 3 )
שפר את סיכוייך למלגה4.33 out of 50 based on 3 voters.


אין ספק שלימודים הם הוצאה לא מבוטלת. לשכר הלימוד מתווספות הוצאות רבות שיכולות להתחיל עוד הרבה לפני שהתחלנו ללמוד במוסד אקדמי: אם החלטנו להירשם לקורס פסיכומטרי או לשפר בגרויות – כל אלה עולים כסף. גם במהלך הלימודים ההוצאות השוטפות מכבידות וכוללות מחייה, שהייה במוסד הלימודים, צילומים והדפסות, רכישת מחשב נייד אם צריך ועדיין לא הזכרנו חיי חברה. מסיבות אלה כדאי מאד לכל סטודנט לבדוק לעומק את זכאותו למלגה. יש מבחר גדול מאד של מלגות שיכולת להתאים לכם הניתנות לפי מגוון רחב של קריטריונים.

כיצד מתחילים?

הכינו לעצמכם רשימה מסודרת הכוללת את הרקע שלכם: ציונים רלבנטיים של בגרויות או ציוני מכינה, המלצות ממורים אם יש, פעילות חברתית שעשיתם במהלך הלימודים, מוצא עדתי, שירות צבאי – זמן וסוג שירות, מקום מגורים, מספר אחים ואחיות, אחוזי נכות אם יש, תחום הלימודים שמעניין אתכם.
יהיו פרטים שתחשבו שהם שוליים אך בהחלט יכולים לשחק תפקיד חשוב אצל גורמי ההחלטה המעניקים מלגה. כמו כן יכול להיות שיצוצו לכם בראש פרטים נוספים שאולי יהיו רלבנטיים.
כעת הכינו מכתב בקשה למלגה: קצר וממצה: מי אתם, מה הרקע שלכם ומדוע אתם חושבים שמגיע לכם לקבל מלגה. מומלץ להתאים קלות את המכתב לסוג המלגה אליה אתם עותרים.
בשלב הבא נותר החיפוש עצמו. זיכרו - אף אחד לא ירים אליכם טלפון לשאול אם אתם צריכים סיוע כלכלי – ככל שתגלו יוזמה רבה יותר, כך רבים הסיכויים שלכם לזכות במלגה ובאף יותר מאחת.

מלגות מוסד לימוד
התחילו לחפש מלגה במוסד הלימודים בו אתם לומדים. כל מוסד לימודים מציע מלגות מיוחדות מטעמו ומטעם אגודת הסטודנטים.

סוגים נוספים של מלגות:
מלגות על סמך מצב סוציו-אקונומי
מלגות נועדות בראש ובראשונה עבור אלו המגיעים מרקע כלכלי קשה. הסיכויים של אלה להגיע לאקדמיה הם קטנים יותר מכיוון שחסרה להם מערכת תמיכה במהלך הלימודים בבית הספר והתיכון. לכן העדפה של מלגות רבות היא סיוע למגיעים ממצב סוציו-אקונומי נמוך.

מלגה על סמך מקום מגורים

ערים רבות מעניקות לסטודנטים תושבי העיר מלגות. במקרים רבים תוכלו למצוא את פרטי המלגה באתר של העירייה. כמו כן אם אתם גרים בפריפריה, באזור המוגדר כעדיפות לאומית או שאתם מתגוררים בשכונת מצוקה, זהו פרט שיכול לעזור לכם . המדינה וארגונים רבים ירצו לתת לכם הזדמנות שווה לרכוש השכלה. חשוב לציין מקום מגורים ומשמעותו במכתב ההקדמה וכשאתם ממלאים פרטים אישיים בטפסי מלגה .

מוצא עדתי
קיימות מלגות רבות לפי שיוך עדתי אם על סמך שיוך של ההורים שלכם לעדה מסוימת או מחקר שאתם עושים בתחום הקשור לחקר עדה. חפשו בחוברת מלגות או באינטרנט מידע רלבנטי.

מלגות פעילות חברתית
מלגות רבות ניתנות על סמך מעורבות של הסטודנט בחיי הקהילה. המלגה המפורסמת ביותר בתחום זה הינה מלגת פר"ח המעניקה סיוע במלגה עבור שעות חונכות שבועיות. פנו לאגודת הסטודנטים לברר על מלגות נוספות המתבססות על מעורבות חברתית: כך תתרמו מעט לקהילה והתשלומים שלכם על שכר הלימוד יצטמצמו באופן ניכר. כדאי לדעת שמעורבות חברתית משפרת אף את הסיכויים לקבל סוגים אחרים של מלגות שהזכרנו לעיל.

בקשת מלגה- לא לזלזל בפרטים הטכניים
לכל מלגה יש מועדי הגשה תחומים בזמן – הגישו את הבקשה במועדה!
צרפו מכתב הקדמה מודפס וברור.
דייקו בפרטים, אל תנפחו או תמציאו דבר שאינו נכון.
כל פרט שציינתם, לדוגמא משכורת של הורים או מספר אחים ואחיות, נדרש במסמך המעיד על כך. על כן דאגו לצרף עותק של תעודת זהות וכל מסמך רלבנטי אחר.

 

t2

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק