חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

מכינה לבגרות או מכינה ייעודית ?

(מספר דירוגים: 0 )
מכינה לבגרות או מכינה ייעודית ?0 out of 50 based on 0 voters.


מי שנמלך בדעתו להכנס למוסד אקדמי ולהתחיל לפלס את דרכו המקצועית ע"י לימודים בכל תחום שבו הוא מעוניין צפוי לעתים לעבור כמה שלבים עד שיוכל להתקבל ללימודים הרצויים. כל מוסד לימודי מעמיד בפני המועמדים רף שונה שבו עליהם לעמוד, כאשר דרישות הסף בדרך כלל כוללות זכאות לתעודת בגרות מלאה (לעתים גם בוחנים ציונים במקצועות מסויימים) ו/או ציון פסיכומטרי מינימלי.

ואולם, בתום 12 שנות לימוד ישנם כאלה שעדיין צריכים להשלים כמה מבחני בגרות, לשפר את ציוניהם במקצועות מסויימים או להבחן במבחן הפסיכומטרי. בשל הקושי בלימוד עצמי, מעדיפים מועמדים רבים לעשות זאת במסגרת תומכת, שתקיף אותם במורים מיומנים שביכולתם לכוון, להחדיר משמעת ולבסוף גם להביא להצלחת התלמידים הנכספת במבחנים.

בטח גם שמעתם על סטודנטים שלפני התקבלותם לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה למדו במכינה ייעודית, שממנה המשיכו ישירות לתחום שאותו החליטו מבעוד מועד ללמוד בעתיד. אם המצב הזה מוכר לכם ואתם בדיוק מתלבטים באיזה מסלול לבחור, הרי סקירה קצרה על שני המסלולים השונים, שתוכל להבהיר לכם היכן מקומכם.

מכינה לבגרות - לכל מקרה שלא יהיה

מכינות להשלמת בגרויות מתאימות למועמדים שצריכים להשלים מבחני בגרות שחסרים להם, לעתים מבלי לדעת היכן הם רוצים ללמוד לאחר מכן. בדרך כלל מומלץ לדעת לאן אתם רוצים להתקבל לאחר המכינה, משום שכדאי להמנע ממפח הנפש שצפוי לכם אם תחליטו ללמוד מקצוע שמעמיד דרישות שלא תעמדו בהן גם לאחר המכינה (למשל, מקצוע מבוקש שדורש בגרות של 5 יחידות לימוד. במקרה כזה אם תשלימו במכינה מבחן בגרות של 4 יחידות בלבד, תיפסלו על הסף). לימודים במכינה לבגרות לא יעמיקו את ידיעותיכם בתחום המסויים שבו תרצו להשתלב לאחר מכן, אלא יתמקדו אך ורק במקצועות הבגרות, במטרה לצייד אתכם בתעודת בגרות, שתהווה כרטיס הכניסה שלכם למוסדות הלימוד השונים.

מכינה ייעודית – לימודים קדם אקדמיים עם כיוון מוגדר

מי שכבר בחר את מקום לימודיו ותחום התמחותו העתידי יכול לבחור במכינה ייעודית, שתכשיר אותו ללימודי המשך במקצוע שבחר. כיום ישנן מכינות ייעודיות בתחומים רבים ומגוונים, כמו תקשורת, אדריכלות, כלכלה, מדעי ההתנהגות, חינוך ועוד. רוב מוסדות הלימוד מציעים מכינות קדם אקדמיות משלהם, שהשלמתן מבטיחה למועמדים את יכולתם להתקבל למסלול הלימודים שבחרו. אם אתם מעוניינים ללמוד במוסד שאינו מציע לימודי מכינה ייעודית, אל תתחילו ללמוד במקום אחר עד אשר תהיו בטוחים שמוסד זה יכיר בלימודי המכינה שלכם. ניתן לברר הכרה בלימודי מכינה בכל מוסד בכל שלב. לימודי המכינה הייעודית כוללים בדרך כלל קורסים נבחרים בתחום התמחותם, קורסי יסוד (במקצועות כמו אנגלית, מתמטיקה ומחשבים) והקניית מיומנויות למידה המתאימות למסגרת אקדמית. כך כשהסטודנט מגיע ללימודים הוא גם יודע מה מצפה לו, מה שמוריד את מידת "השוק" הראשוני שחווה כמעט כל סטודנט בכניסה לשעריו של מוסד אקדמי. בסוף מכינה זו, אשר נמשכת מספר חודשים עד שנה, יצטרך המועמד להבחן במקצועות השונים שלמד.

בהצלחה! :)

t4

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק