חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

לימודים על חשבון הפיקדון

(מספר דירוגים: 0 )
לימודים על חשבון הפיקדון0 out of 50 based on 0 voters.


במדינת ישראל כל צעיר וצעירה שמגיעים לגיל 18 חייבים בשירות צבאי או בשירות לאומי על פי חוק.
כשמשתחררים מהצבא זהו הרגע להתחיל לחשוב קדימה, לבדוק כיוונים אפשריים ולבנות את העתיד. כדי לתת למשתחררים נקודת פתיחה מוצלחת מוענק לכל משוחרר טרי מענק אישי. מזמן השחרור עומדות בפני המשתחרר חמש שנים להחליט מה ברצונו לעשות עם כספי הפיקדון האישי . המשתחרר יכול לנצל את כספי הפיקדון האישי למטרות מוגדרות בלבד בתחומי מדינת ישראל. לאחר חמש שנים יכול המשתחרר לקבל את הסכום במזון ולהשתמש בו כרצונו.
עם זאת, רוב המשתחררים בוחרים לממש את זכאותם לכספי הפיקדון בשלב מוקדם יחסית אחרי השחרור ואינם ממתינים חמש שנים עד לשחרור הכסף. ואכן, כל הרעיון בפיקדון הוא ניצול המענק בשלב מוקדם בחיים כדי לעשות צעד אחד קדימה בחיים ובקריירה בזמן שאין חיסכון שמחכה לנו בפינה.

 

מהן האופציות העומדות בפני החייל המשוחרר וכיצד אפשר לנצל את כספי הפיקדון בתבונה?
ראשית, כמה מגיע לך?
גובה הפיקדון הצבאי תלוי בשני גורמים: סוג השירות ואורכו. ישנם שלושה סוגים של משרת בצה"ל: לוחם, תומך לחימה, אחר. באופן הגיוני חייל ששירת בקריה שלוש שנים יקבל יותר מחיילת ששירתה בצה"ל פחות משנתיים, ואילו חייל קרבי יקבל מביניהם את הסכום הגבוה ביותר. לפי הגיון זה מי שתרם יותר מזמנו וממרצו למדינה זכאי להחזר גדול יותר. יש לציין שגם בנות המשרתות בשירות לאומי זכאיות לפיקדון אישי בתום השירות.

בלי קשר לגובה הפיקדון, מה אוכל לעשות איתו?
בואו נתחיל עם מה שאי אפשר לעשות עם כספי הפיקדון: לא תוכלו להשתמש בכסף לרכישת טלוויזיית פלסמה חדשה, לממן את הטיול שלכם לדרום אמריקה וגם לא כדי להתחיל קריירה בחו"ל. זאת לא המטרה של המענק הנועד לעודד אתכם בבניית עתיד בתחומי מדינת ישראל. תוכלו לעשות בכספי הפיקדון שימוש למטרות שיפורטו להלן שכולן מכוננות עתיד עבור המשתחרר:

 

  • עזרה במימון רכישת דירה – כדי לממש את המענק יש להציג בבנק נוסח טאבו וחוזר מכר המוכיח כי המשוחרר הוא זה הרוכש דירה
  • נישואין – ניתן לקבל את כספי מענק השחרור במקרה והמשוחרר או משוחררת נישאים . ניתן לקבל את המענק רק לאחר הנישואין עם הצגת תעודת זהות המעידה על סטאטוס משפחתי מעודכן.
  • הקמת עסק – על המשוחרר להציג בבנק תעודות מרשויות המס המעידות על עסק בבעלותו , וכן קבלה על הוצאות העסק.

לימודים:
בתחום הלימודים עומדות בפני המשתחרר שתי אופציות:

  • הכשרה מקצועית – במסגרת אפשרות זאת יכול המשוחרר להירשם לאחד מקורסי ההעשרה המקצועית שמציע משרד העבודה. ההכשרה ניתנת במקצועות ספציפיים כמו הנהלת חשבונות, אדמיניסטרציה ועוד. מיועדת עבור אנשים המחפשים עבודה פרקטית ולא עבור אלה הרוצים מקצוע קרייריסטי.
  • לימודים במוסד אקדמי – הינכם יכולים לממש את כספי הפיקדון כדי להשלים בגרויות, להשתתף בקורס פסיכומטרי או במכינה אקדמית, וכמובן עבור לימודים באקדמיה עצמה - זאת כל עוד הלימוד נעשה במוסד המוכר על ידי משרד החינוך.

אז במה כדאי להשקיע?
רבים מהמשתחררים בוחרים באופציה של מימון לימודים ויש לכך סיבה טובה – השוק התחרותי של היום מציב בפני כל אחד מאיתנו סטנדרטים גבוהים מאי פעם. לימודים אקדמיים מעניקים לכל בוגר נקודת זינוק לקריירה משמעותית. בשלב כה מוקדם בחיים רבים מאיתנו אינם יכולים להשקיע ברכישת דירה וגם אם כן – סכום הפיקדון במקרה זה הינו כטיפה בים ובקושי תרגישו שנהניתם מפירותיו. כנ"ל לגבי פתיחת עסק – אם חלום חייכם הוא לפתוח עסק מצליח האם לא כדאי ללמוד קודם כיצד יש לנהל אותו?

בהצלחה.

t3

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק