חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

טיפים ללמידה נכונה

טיפים ללמידה נכונה - 5.0 out of 5 based on 1 vote
(מספר דירוגים: 1 )
טיפים ללמידה נכונה5.00 out of 50 based on 1 voters.


כל סטודנט בעל מחשב נייד או מחברות סיכומים מסודרות מכיר את התור הארוך שמשתרך ליד המחשב שלו בשיעור האחרון של הסמסטר. רבים מסתמכים על התכוננות נמרצת למבחן כמה ימים לפני כן בעזרת החומר שהועבר אליהם בסוף הסמסטר, ואולם, כפי שקל לנחש, אין זו הדרך הנבונה ללמוד למבחן שבו אתם רוצים להצליח.

הלימודים מתחילים בכיתה

למידה נכונה של החומרים הנלמדים במוסדות הלימוד השונים לא תתמקד במספר הימים הבודדים שלפני כל מבחן כפי שסטודנטים רבים נוטים לעשות. אלא תתפרש על פני הסמסטר כולו. לפני הכל, אם גם אתם נמנים על הסטודנטים שמחפשים את בעל המחשב הנייד או הסיכומים המאורגנים בסוף השנה, אולי כדאי לכם לשנות את הלך הרוח הזה ולשקול לעבור לצד השני – הצד הלומד והאחראי, שמסכם מדי שיעור בידיעה שעל סיכומים אלה הוא גם יסתמך בבואו ללמוד למבחן. הסטודנטים האלה הם לרוב גם מי שיקבלו את הציונים הגבוהים ביותר, כיוון שכבר במהלך השיעורים הם יסכמו לעצמם את הנושאים באופן שבו יהיה להם הכי קל לקלוט אותם לאחר מכן.

לא רק נוכחותכם הפיזית חשובה בשיעורים, אלא גם נוכחותכם המנטאלית ומעורבותכם בנעשה. חשוב מאוד גם להשתדל לקרוא את חומרי הקריאה שבסילבוס משיעור לשיעור, כדי שלא תיאלצו לדחוס קריאה של מקראה שלמה במספר הימים הספורים שלפני המבחן – משימה קשה ולרוב בלתי אפשרית, שתותיר אתכם ללא יכולת להשיב על סעיפים מסויימים במבחן שיתקיים בסוף הסמסטר.

חפשו עניין בנושא הנלמד!
ככל שתעניינו את עצמכם יותר בחומר הנלמד, כך גם תדעו יותר, תצטרכו להקדיש פחות זמן להתכוננות ותשחו בחומר ביתר קלות. על כן, כדאי לכם למצוא תת-נושאים שמושכים אתכם בתחום שבמרכז הקורס שבו אתם לומדים ולקרוא גם בזמנכם הפנוי מאמרים רלוונטיים. תוכלו להיות בטוחים שהידע הזה ישמש אתכם אח"כ, במהלך ההתכוננות לבחינה, בדרך זו או אחרת.

לפני המבחן- ללמוד בשכל

לפני המבחן חשוב לדעת מה צפוי להופיע במבחן – כמה שאלות, באילו נושאים, באיזה פורמט וכו'. כדאי גם לנסות ולשכנע את המרצה לתת לתלמידים טופס עם שאלות לדוגמא (רבים נענים לכך ברצון) .

אחד הכלים הכי יעילים בהתכוננות לבחינה היא מעבר על בחינות משנים קודמות. תוכלו לפנות לבנק בחינות ולהוציא בחינות משנים קודמות. אין זה אומר שעליכם להתכונן רק על מה שהופיע במועדים שעברו. כך תוכלו לדעת את היקף הידע הנדרש מכם ואת אופי השאלות שיופיעו במבחן.

לאחר מכן, חשוב מאוד לערוך לוח זמנים שמחלק את כל החומר על פני הזמן הפנוי שיש לכם ללמידה.
את הלימודים עצמם יש לערוך בסביבה האידיאלית עבורכם – אם אתם זקוקים לפרטנר, תאמו מראש מפגשי לימוד משותפים, אם אתם זקוקים לדממה, אל תתפשרו ולכו ללמוד בספריה או במקום שקט אחר שעולה על דעתכם. במהלך הלימודים סמנו אילו נושאים ברורים לכם ואילו עוד זקוקים לליטוש נוסף ואולי להרחבה חיצונית (פנייה לספרים או לסטודנטים אחרים) וכיתבו בצד כל פסקה את עיקריה, כך שכשתחזרו על החומר בפעם הבאה תוכלו לקרוא את צידי הפסקאות ולהזכר במה שקראתם.

אחת הדרכים היעילות ללימוד חומר היא סידורו בטבלאות או בתרשימי זרימה תוך כדי לימוד. ההיעזרות בתרשימים ויזואליים הופכת את החומר לנגיש הרבה יותר ומסייעת באופן משמעותי לזכירתו.

טיפ אחרון: אל תשכחו לאכול ולישון באופן סדיר במהלך תקופת הבחינות ולישון היטב לפני הבחינה עצמה- חשוב לזכור שלמצבכם הפיזי יש השפעה מכרעת על סיכויי הצלחתכם, כיוון שלימודים מוצלחים יכולים להתבצע רק כשאינכם עייפים מדי כדי לקלוט ולעבד את חומרי הלימוד השונים.

בהצלחה!

t7

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק