חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

בוחרים בעיניים פתוחות

(מספר דירוגים: 0 )
בוחרים בעיניים פתוחות0 out of 50 based on 0 voters.כל סטודנט יכול להיזכר בלבטים הראשונים שליוו אותו לפני שהחליט סוף סוף באיזה חוג אקדמי ללמוד. בניגוד ללימודים בבית הספר, שכיסו מגוון רחב מאוד של מקצועות, מצטמצמים הלימודים באקדמיה למסגרת ממוקדת יותר של תחום ראשי אחד או שניים. מסיבה זו חשוב מאוד לבחור תחום שמתאים לכם ושבו תרצו להעמיק במשך מספר שנים עד לסיום התואר. עבור מועמדים רבים בחירת חוג הלימודים האקדמי איננה משימה פשוטה. בין השאלות הנפוצות שמטרידות את הסטודנטים העתידיים: האם כדאי להירשם לחוגים הפופולאריים ביותר? האם לבחור במה שההורים היו רוצים שנבחר? האם כדאי לבחור בתחום יותר פרקטי כמו ראיית חשבון או אולי ללכת עם הלב וללמוד פילוסופיה או מתמטיקה?

חוג מבוקש או חוג המושך את ליבי?
כשתבדקו מהם תנאי הקבלה לחוגים שונים במוסדות הלימוד בישראל תגלו כי לחלקם קל יחסית להתקבל בעוד שבחלקם האחר סף הכניסה הוא מאד גבוה. מה זה אומר בעצם ? תנאי הקבלה, בניגוד למה שרבים חושבים, אינם משקפים את רמת הקושי בלימודים ואינם מבטיחים תעסוקה בסוף התואר.

תנאי קבלה נקבעים לפי מידת הביקוש לחוג ובהתאמה למכסת התלמידים האפשרית מבחינת מוסד הלימודים בחוג מסוים. אם מוסד מסוים מציב לעצמו מכסה של 100 תלמידים בחוג מסוים ובאותה שנה נרשמת עלייה חדה במספר הנרשמים, סביר להניח שבשנה העוקבת רף הקבלה יעלה וזאת בלי קשר לסטנדרטים הפנימיים ברמת הלימודים האקדמית בחוג. כך לדוגמא תנאי הקבלה לפיסיקה או מתמטיקה יכולים להיות נמוכים יחסית למקצועות אחרים בעוד שלמרבה הדיעות מדובר במקצועות קשים לא פחות ממדעי המחשב.

חוגים מסוימים נתפסים כיוקרתיים מכיוון שהם מבוקשים אך ביקוש למקצוע מתלווה לעיתים גם בהצפה בשוק. דוגמא קלאסית לכך הוא תחום לימודי המשפטים. לאור כמות העצומה של הנרשמים בשנים האחרונות לחוג למשפטים כעת שוקלים להגדיל את סף הקבלה כדי לסנן את מספר התלמידים הנרשמים לפקולטות השונות באוניברסיטות ובמכללות.

מצד שני, אם נבחן את המקצועות הפחות פופולאריים ישנם חוגים שעל הסטודנט להיכנס אליהם בעיניים פקוחות ולהכיר בכך כי המקצוע הנלמד אינו מבטיח משכורת גבוהה בצידה וכי אולי יידרשו לימודי המשך לתואר שני או שלישי כדי להשתלב במחקר אקדמי בתחום– כגון מקצועות מדעי הרוח: ספרות, פילוסופיה ועוד. בחינת אפשרויות תעסוקה מהווה שיקול חשוב לפני ההחלטה לאיזה חוג להירשם אך אינה השיקול היחיד. מהם השיקולים המרכזיים שצריכים להנחות אתכם?

מה כדאי לשאול את עצמי בבחירת מקצוע לימוד?

על מנת להקל עליכם את ההתלבטות, הרי כמה שאלות בסיסיות שכדאי לכם לשאול את עצמכם בדרך להחלטה הנכונה ביותר עבורכם:

מהם תחומי העניין שלכם? במה אתם רואים את עצמכם עוסקים בעתיד? כדאי לכם לערוך רשימה של מקצועות אפשריים שהולמים את כישוריכם ולהצליב אותם עם החוגים האקדמיים המתאימים. כדאי לבחור בתחום לפי הזיקה שלכם אליו ולא לפי היוקרה שלו, כיוון שרק בתחום שבו אתם מתעניינים תוכלו להתמיד, לחדש ולהצליח בהמשך דרככם.

במה אהיה טוב? מהם הכישורים שלי? קולנוע למשל יכול להיות מקצוע מרתק ומלא עניין, אך היו כנים עם עצמכם – האם יש לכם כישורים אמנותיים וחזון יצירתי? כמו כן שאלו את עצמכם אם יש לכם את האופי הדרוש לשילוב במקצוע – תקשורת למשל הינה תחום שכל הזמן הולך ומתפתח. עם זאת, כל סטודנט לתקשורת יכול לספר לכם עד כמה קשה ההשתלבות הראשונית בתחום ודורשת דחיפת מרפקים .

מהן האפשרויות ללימודי המשך או לקריירה עתידית בתחום? עליכם לזכור שהלימודים הם שלב ההכנה להמשך חייכם המקצועיים. חישבו לאן תוכלו להתפתח ואילו דלתות ייפתחו בפניכם לאחר שתסיימו את לימודיכם. חשוב לנסות להבנות תכנית רחבה לעתיד, גם אם בדרך יחולו בה שינויים. אם תחשבו על שני קריטריונים אלה, תשלבו את נטיות הלב עם שיקולים מעשיים ותגיעו עד מהרה להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. בהצלחה!

t1

 

 

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק