חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש


כל המסמכים
     
 
מסמך
שם: כניסות: 3296  

עבודה בדיני עונשין


תאור תמציתי של המסמך: עבודה במשפטים יסוד עובדתי ונפשי עבירת רצח
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 1760  

עבודה בדיני קניין


תאור תמציתי של המסמך: עבודה בדיני קניין
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 1533  

עבודת סמינריון


תאור תמציתי של המסמך: עבודה זו עוסקת בנושא של הקפאת ביציות מטעמים שאינם רפואיים, קרי טעמים חברתיים כגון: לימודים, קריירה, מציאת בן זוג ועוד.
בגופה של כל אישה חבוי שעון ביולוגי שמתחיל לתקתק מיום לידתה, המשמעות היא שככל שהשנים חולפות, כך יורדת איכות הביציות שבגופה ולכן האישה הופכת להיות פחות פורייה וסיכויה להרות קטנים, וזאת בשונה מהגבר שממשיך להיות פורה כמעט לנצח.
הקפאת ביציות, זהו הליך שבו שומרים ביצית בטמפרטורה נמוכה לעצירת כל התהליכים הביולוגיים בה, ובביצית מופרית- לרבות עצירת חלוקת התאים בה.
המצב החוקי במדינת ישראל עד ספטמבר 2010 אסר על הקפאת ביציות שלא במסגרת 'טיפול רפואי עקב ליקויי פוריות'. כלומר, הקפאת ביציות הותרה רק לנשים העוברות טיפולי פוריות בעצמן, עקב בעיות פריון - שלהן או של בן זוגן, או שהן מצויות בטיפולים רפואיים אחרים, שהם מסכני פוריות, כגון טיפולים כימותרפיים.
בחרתי לכתוב על נושא מעניין זה מכיוון שבינואר 2011 משרד הבריאות בישראל תיקן תקנה חדשה: תקנות בריאות העם (הפריה חוץ גופית) (תיקון) התש"ע 2010. התקנה החדשה, הביאה עימה עידן חדש של הורות ובכללה הורות מבוגרת. כיום כל אישה בטווח הגילאים 30-41 יכולה לבחור לשמר את פוריותה על ידי נטילת ביציות ושמירתן למטרות הולדה עתידית וזאת ללא הוריה רפואית.
נושא הפריון והילודה בישראל, מסיבות ערכיות ומסיבות נוספות, זוכה לעדיפות גבוהה מזו הקיימת במדינות אחרות. מדינות רבות עושות הבחנה באופן מובהק בין הקפאת ביציות מסיבות רפואיות לבין הקפאת ביציות מסיבות חברתיות והן תומכות רק בסיבה הראשונה. מדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות שאישרו להקפיא ביציות מן הסיבה השנייה.
מצב זה התאפשר לאור התפתחות טכנולוגית בתחום הפוריות, פותחה שיטת הקפאה מהירה- ווויטריפיקציה, ובעברית זיגוג. שיטה זו נחשבת לשיטה המועדפת להקפאת תאי גזע עובריים ונראה שהעתיד בנושא זה טמון בשיטה הזו. היא נחשבת לזולה, יעילה, פשוטה ומהירה יותר, ונראה שטכניקה זו מאוד מבטיחה, עם גדילה ממשית של מספר הלידות המדווחות. הקפאת הביציות מהוה חלופה טובה להקפאת עוברים שהייתה נהוגה עד כה, וכך למעשה היא פותרת את הבעיות ההלכתיות והמוסריות הקשורות להקפאת העוברים.
טיפול זה מאפשר לנשים רבות, לממש את הזכות שלהן להורות בגיל מאוחר יותר בחייהן ולתכנן את התא המשפחתי שלהן כרצונן.
סוגיה זו, העלתה שאלות אתיות, חברתיות, כלכליות ומשפטיות רבות.
לעניות דעתי, לא נראה שהקפאת ביציות של נשים שמעוניינות להביא ילד לעולם בגיל מבוגר יותר, מהווה טעמים כבדי משקל שבגינם יש לשלול את האפשרות הזו.
שאלת המחקר בעבודתי הינה האם לאור כל הביקורות שהועלו, היתרונות והחסרונות של מתן ההיתר להקפאת הביציות מטעמים חברתיים, היה נכון לאמץ זאת במדינת ישראל. שיטת המחקר שנבחרה הינה תיאורטית ביקורתית שנסמכת על מחקרים וספרות, בעזרתם אסקור את תופעת הקפאת הביציות מטעמים חברתיים תוך ניסיון ליצור תמונה שלמה שתשקף את המצב במדינת ישראל. המגבלה העיקרית שעמדה בפניי בעת ביצוע המחקר הייתה מציאת חומרים עדכניים וזאת מכיוון שנושא זה הינו חדש יחסית ואין עדיין המון כתיבה על ההשלכות והתוצאות של מתן ההיתר של הקפאת הביציות מטעמים חברתיים ומדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות שהתירו זאת. בפרק א' אציג את ההליך הרפואי ומטרתו, אסביר על הפוריות וההבדלים בן נשים לגברים, מה הן שיטות ההקפאה השונות, יתרונות וחסרונות, האם השיטה היא ניסיונית ולמי מתאימה הקפאת ביציות. בפרק ב' אסקור את המצב המשפטי במדינת ישראל טרם שינוי התקנות של משרד הבריאות ולאחריו, ארחיב על חוזרי המנכ"ל הנוגעים לנושא הנדון ובנוסף אדון בזכות לבריאות. בפרק ג' אתייחס לקשר שבין הלכה לפוריות. בפרק ד' אדון בניתוח הביקורתי להקפאת הביציות מטעמי גיל. אנסה להציג כמה שיותר לבטים מכאן ומכאן ולהסביר על ההשלכות השונות כתוצאה מהיתר זה. בנוסף ארחיב על הזכות להורות. בפרק ה אציג את הניתוח הביקורתי לתופעה זו ואציג את עמדתי, תוך התייחסות למבט קדימה. בפרק ו אסקור את המצב במדינות שונות בעולם, האם גם שם מותר להקפיא ביציות משיקולים חברתיים. לבסוף יוצג הסיכום בו אציג את מסקנותיי.
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 1003  

משטר מדינת ישראל

| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 895  

חובת הייצוג ההוגן- מי יגן על העובד מפני ארגון העוב


תאור תמציתי של המסמך: עבודץ סמינריון בנושא חובת הייצוג ההוגן של ארגון עובדים
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 370  

עבודה בעונשין

| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 320  

החלטות נושאי משרה בדירקטוריון


תאור תמציתי של המסמך: עבודת הדירקטוריון נתונה לביקורת שיפוטית של בית המשפט, כאשר יש חשש לניגוד עניינים.
בתי המשפט נותנים גיבוי לדירקטוריון בהנחה שהחלטה נתקבלה תחת כלל שיקול הדעת העסקי
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 280  

מהי זכות ההתארגנות?


תאור תמציתי של המסמך: דיני עבודה
| משפטים
 
     

     
 
מסמך
שם: כניסות: 188  

הרציונלים לפרסום תשקיף


תאור תמציתי של המסמך: רציונלים לפרסום תשקיף, פסק דין קדם וברמלי
| משפטים
 
     

הוספת מסמך
RSS Feeds

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק