חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

חשוב! לפני הורדת עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
buyessayshere
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

מכללה או אוניברסיטה

(מספר דירוגים: 0 )
מכללה או אוניברסיטה0 out of 50 based on 0 voters.


בשעה טובה, החלטת מה אתה רוצה ללמוד. אתה עומד לקראת ההרשמה ללימודים ועולה השאלה איפה ללמוד. אוניברסיטה או מכללה. שאלה לגיטימית מאין כמוה. כל בחירה תביא מן הסתם לתוצאות אחרות בהמשך דרכך ובהמשך הקריירה שלך. כמו כל החלטה בחיים, נתיב שבחרת מחייב ולוא רק מעצם זה שהוא מבטל את כל הדרכים הפוטנציאליות שאותן לא מימשת.

כיוון שאיש אינו יכול לחזות את העתיד ולהתנבא מה באמת יביא להצלחה ולמימוש אופטימאליים, לא נותר לנו אלא לשקול את כל השיקולים הרציונאליים שאותן ניתן להביא בחשבון ולהגיע להחלטה כמתאימה ביותר לפי התנאים והנתונים העכשוויים הידועים כאן ועכשיו:
מיקום
איפה אתה גר, כמה רחוק אתה רוצה, מוכן או יכול להרשות לעצמך כלכלית להרחיק. אם אתה מתכוון להמשיך לגור בבית כדי לחסוך בהוצאות שכר דירה ובהוצאות מחיה תרצה להירשם ללימודים במקום הקרוב ביותר למקום מגוריך. לדוגמא אם אתה גר בקריית שמונה מכללת תל חי תהיה לך הרבה יותר נגישה ולפיכך זולה מאשר אוניברסיטת חיפה.
מחיר
אם שכר לימוד הוא גורם מכריע עבורך בדוק והשווה מחירי שכר לימוד. בדרך כלל תמצא שקיימים הבדלים משמעותיים בגובה שכר הלימוד בין אוניברסיטה לבין מכללה. יש לחשב מחיר שכר לימוד לתואר שלם ולא רק לשנת לימודים. בדוק מה הן האפשרויות לקבלת מלגה.
תנאי קבלה
תלוי ברמת הציונים שלך ובקושי להתקבל לפקולטה שבחרת, כמו גם לרמת הביקוש של הפקולטה. במקצועות מבוקשים בדרך כלל קל יותר להתקבל למכללות מאשר לאוניברסיטאות. מכאן, כמובן גם תיגזר רמת היוקרה של התואר שלך.
רמת הלימודים
בדוק והשווה מה רמת הלימודים הנדרשת. במילים אחרות הם הלימודים קשים או האם ניתן ’למרוח’ את הלימודים. איזה שם יצא למכללה זו או לאוניברסיטה זו. בדרך כלל מקובל לחשוב שהלימודים במכללה קלים יותר. גם מכאן, כמובן גם תיגזר רמת היוקרה של התואר שלך.
סביבה חברתית
נקודה שאין להקל בה ראש היא הסביבה החברתית. תקופת הלימודים הגבוהים היא התקופה שבא אנו רוכשים קשרים חברתיים חשובים ביותר שישרתו אותנו לאורך כל חיינו הבוגרים. זו גם התקופה של חיזור ומציאת בן/בת כזוג. בגלל ההבדלים השונים באופי של מכללות מול אוניברסיטאות מתנקזים אנשים מסוגים שונים למוסדות שונים. לדוגמא, סביר להניח שככל שמכללה תהיה יקרה יותר ורמת הלימודים בה מתונה יותר סביר יהיה למצוא בה חתנים/כלות פוטנציאליים עשירים יותר...
המשך לימודים
אם אתה רוצה לעשות קריירה באקדמיה או אם אתה רוצה להמשיך אל לימודי תואר שני למשל, מוטב ללכת על אוניברסיטה.
קריירה וסיכויים להשיג עבודה
ראשית יש להדגיש שברוב המקרים תואר ראשון הוא סף קבלה לעבודה ואיננו הכשרה קונקרטית לתפקיד. היום רוב המעסיקים דורשים תואר ראשון לתפקידי מכירות .שיווק ואפילו פקידות. התואר הראשון הוא מעיין חותמת רמה אישית ואיננו דרישה עניינית. כך שאם כוונתך לרכוש תואר בשביל קורות החיים שלך לך על האפשרות הקלה/זולה/נוחה ביותר עבורך.
מאליו ברור שככל שהמוסד בו רכשת שאת התואר בראשון שלך נחשב ליוקרתי יותר תוכל לכוון לקריירה יוקרתית יותר. מקומות עבודה יוקרתיים ונחשקים יפסלו על הסף מועמד בוגר מכללה. מאידך אם במהלך לימודיך במכללה התחברת עם בנו של בעל החברה שלמד איתך הסיפור כמובן יהיה אחר...

לסיכום, ניתן לומר שההחלטה אם ללמוד באוניברסיטה או במכללה היא מורכבת ויש להביא שיקולים רבים בחשבון אולם בסופו של דבר מה שיקבע את הצלחתך בהמשך דרכך המקצועית הוא מכלול שךל דברים-מזל, נסיבות, נתונים אישיים, נתונים אישיותיים ולא רק היכן רכשת את התואר האקדמי שלך.

 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק