חיפוש עבודה - מבחן - סיכום - סמינר מהיר

על מנת להוריד עבודה יש קודם כל לעלות עבודה/סיכום/מבחן לאתר
לחץ כאן כדי להעלות מסמך
להוספת סיכום-מבחן-סמינר חדש

האם אתם מכורים לסמים ממריצים

האם אתם מכורים לסמים ממריצים - 1.0 out of 5 based on 1 vote
(מספר דירוגים: 1 )
האם אתם מכורים לסמים ממריצים1.00 out of 50 based on 1 voters.


בחנו את עצמכם - האם אתם מכורים לסמים ממריצים?

הסם הממריץ

סם ממריץ נמצא באוכל ובשתיה שאנו אוכלים. למשל, קולה היא סם ממריץ הגורם להאצת התהליכים בגוף. או למשל, קפה הוא סם ממריץ "המעיר" את הגוף שלנו לפעילות מואצת. שוקולד וממתקים גם, סיגריות, סוכרים ופחמימות כולם הם סמים ממריצים.

סם ממריץ אינו בהכרח דבר שלילי מיסודו, אבל כאשר אנו צורכים אותו בכמות גדולה ואף מופרזת אנחנו גורמים לעצמנו שורה ארוכה של נזקים.

התמכרות לסמים ממריצים והשפעותיה

אנשים שצורכים כמות גדולה של קפה ליום או שותים מספר רב של כוסות קולה ביום או מעשנים הרבה הם אנשים שלמעשה מכורים לסמים הממריצים שנמצאים במוצרים הללו.

אנשים כאלו יהיו אנשים לחוצים, עצבניים, אימפולסיביים, אלימים, חרדתיים, מעורערים, היפר אקטיביים ופעלתניים יתר על המידה בצורה שתפגע בתפקוד שלהם, בבריאות שלהן ובעיקר ביכולת שלהם להיות נינוחים, רגועים, יציבים ובשליטה.

ניקיון הגוף

במחקר שנעשה בארצות הברית התגלה בצורה חד-משמעית שהפסקת הצריכה של מזונות בהם נמצאים סמים ממריצים מורידה את רמת הלחץ, החרדה והאלימות באופן דרמטי. אנשים שניקו את גופם מסמים ממריצים הפכו לאנשים רגועים יותר, יציבים יותר ובטוחים בעצמם יותר ללא שום טיפול התנהגותי משלים, אלא רק מעצם העובדה שהם הפסיקו להכניס לגופם חומרים כימיים אלו.

ניקיון הגוף מסמים ממריצים פירושו הפחתה דראסטית של צריכת כל המזונות הממריצים והקפדה של צריכת מזונות "ניטראליים" יותר. הפחתה זו תביא להקלה משמעותית בחיים ולתרומה גדולה מאוד על רמת התפקוד ועל איכות החיים.

חיים ללא סמים ממריצים

צריכת סמים ממריצים מביאה לחיים לא רגועים, מלאי לחץ בלתי נסבל. לעומת זאת, הפסקת הצריכה של הסמים הממריצים מאפשרת חיים שקטים, רגועים, חיים בשליטה, חיים יותר "קוליים".

די בהורדה ניכרת של הסמים הממריצים כדי להרגיש נקיים, פחות עצבניים, מתוחים או דכאוניים. הפחתה כזאת יכולה לשנות מהקצה לקצה את מציאות חייכם.

וטיפ לסיום: היפר אקטיביות, חרדה, עצבים, לחץ, מתח, אלימות, דרמה ודיכאון יכולים להיעלם כמעט לחלוטין במידה ונמנעים ממזונות ממריצים. לעומת זאת, צריכת מזונות "תמימים למראה" כמו למשל קולה או קפה בכמויות מוגזמות מביאה למצב בלתי נמנע של היפר אקטיביות, לחץ ומתח כרוני.

מאת יואב ברנזון
 

לא מצאתם מה שחיפשתם?  רישמו בעמוד שלנו בפייסבוק